جهت مشاهده نمونه کارها و اطلاعات تخصصی به تلگرام و اینستاگرام مراجعه فرمایید

گروه سازه و معماری آژیانه پرکوک (حسن طاهری و شکوفه ظاهری (T&Z) )،با سالها تجربه در طراحی و ساخت مجتمع های مسکونی، متناسب با بودجه کارفرمایان محترم

 • خدمات : 
  • مشاوره، طراحی معماری و ساخت مجتمع مسکونی از ۰ تا ۱۰۰ پروژه
  • طراحی سازه و بهینه سازی سازه
  • طراحی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • آنالیز قیمت تمام شده ساخت و بهینه سازی اقتصادی پروژه متناسب با بودجه کارفرما

 

 • محصولات تولیدی مجموعه :
  • تأمین دیوارهای سبک، سوپر عایق ایران وال و حیات وال (محصولات تولیدی مجموعه)
  • تأمین قالب های سقف سازه ای وافل ایزی اسلب
  • نمای GFRC

۵  مرحله بازسازی ساختمان مسکونی |هزینه  ارزان بازسازی خانه|اکیپ بازسازی ساختمان|بازسازی وتعویض نما

بازسازی در لغت به معنای ترمیم ، تعمیر ، مرمت و نوسازی می باشد. امروزه به دلیل قیمت بالای ساخت مسکن و یا عمرطولانی مسکن بازسازی ساختمان مسکونی بسیار رایج گردیده است. بازسازی ساختمان مسکونی کلا شامل بازسازی داخلی ساختمان یا خانه و بازسازی و تعویض نما ساختمان می باشد. دراین کار هزینه بازسازی ساختمان و برآورد بازسازی علاوه بر کیفیت بازسازی و یا تیم بازسازی ساختمان بسیار مهم می باشد. در زیرمراحل بازسازی و همچنین اخذ مجوز تشریح می گردد.

گروه خانه ایرانی با اکیپ مجهز در بازسازی ساختمان مسکونی توانایی طراحی،اجرا و…بازسازی درتهران،اصفهان،کیش،مازندران و…را داراست.

بازسازی ساختمان مسکونی

طراحی و بازسازی توسط گروه خانه ایرانی (شرکت آژیانه پرکوک)

بازسازی ساختمان مسکونی - گروه خانه ایرانی

طراحی و بازسازی توسط گروه خانه ایرانی (شرکت آژیانه پرکوک)

دلایل بازسازی ساختمان مسکونی

پروژه های بازسازی واحدهای مسکونی می تواند هزینه بر، پیچیده و وقت گیر باشد. با وجود این پس از گذشت چندین سال و به دلیل فرسوده شدن ساختمان ، امر بازسازی منزل به یک نیاز تبدیل می شود . همچنین اهمیت بازسازی منزل می تواند بسته به افراد مختلف و شرایط آن ها متفاوت باشد.

نوسازی و بازسازی ساختمان ها نه تنها به حفظ وضع موجود خانه می پردازد ، بلکه شرایط زندگی آینده را نیز در نظر می گیرد. بازسازی ساختمان ها، به افراد کمک می کند تا در صورت امکان بتوانند ، در ضمن اینکه فضای داخلی منزل خود را به آخرین استانداردهای فنی برسانند . در پی اهداف گفته شده برای بازسازی ، میتوان فضای بیش تری ایجاد کرد و میزان انرژی مصرفی را کاهش داد .

دلایل زیادی برای نوسازی وجود دارد. از جمله مهمترین دلایل بازسازی ، افزایش آسایش ساکنین و راحتی زندگی است. در عین حال ، می توانید مصرف انرژی خود را کاهش داده و از این طریق در هزینه صرفه جویی کنید.

همچنین بازسازی می تواند یک تصمیم زیبایی شناختی باشد . در مجموع می توان گفت که دلایل بسیاری برای بازسازی خانه وجود دارد ؛ که در ادامه به مهم ترین آن ها می پردازیم:

رضایت از فضای جدید منزل
به روز شدن و رفع خرابی ها و مشکلات موجود
بالا بودن عمر ساختمان
زیباتر شدن ساختمان
تغییر سبک زندگی
مقرون به صرفه بودن نسبت به خرید خانه نو
تقویت بازدهی ملک
حذف استرس ناشی از درگیری های خرید ملک جدید

مراحل بازسازی ساختمان مسکونی:

طراحی سه بعدی از بازسازی ساختمان مسکونی  یا آپارتمان:

در این مرحله ، طراحان با سه بعدی کردن دقیق تمامی اجزاء و نمایش طراحی آن به صورت واقعی که اصطلاحا رندر در زبان فنی می گویند ؛ در قالب عکس ، طراحی انجام شده را به شما نشان می دهند. این مرحله شاید اساسی ترین مرحله بازسازی ساختمان مسکونی باشد. پس دقت کنید طراحی به تمام هزینه ها و زحمات شما جهت می دهد.

بازسازی ساختمان مسکونی - گروه خانه ایرانی

طراحی و بازسازی توسط گروه خانه ایرانی (شرکت معماری آژیانه پرکوک)

بازسازی ساختمان مسکونی

طراحی و بازسازی توسط گروه خانه ایرانی(شرکت معماری آژیانه پرکوک)

بازسازی ساختمان مسکونی

طراحی و بازسازی توسط گروه خانه ایرانی (شرکت آژیانه پرکوک)

بازسازی ساختمان مسکونی

طراحی و بازسازی توسط گروه خانه ایرانی (شرکت آژیانه پرکوک)

برآورد هزینه و آنالیز قیمت بازسازی ساختمان مسکونی :

در این مرحله ، مطابق با طراحی و نوع اجناس به کار رفته آنالیز قیمت و برآورد هزینه بازسازی مورد محاسبه قرار می گیرد. دراین مرحله بسته به بودجه ای که در اختیار دارید ، انتخاب متریال صورت می گیرد.

دستمزد و قرارداد اجرایی اکیپ بازسازی ساختمان مسکونی :

دستمزد معمولا براساس برآورد کامل و اصطلاحا قیمت فیکس نامیده می شود ؛ یا درصدی از کل هزینه ها شامل دستمزدهای اجرایی و خرید متریال می باشد.

که به آن مدیریت پیمان نیز گفته می شود ، انجام می گیرد. در حالت اول که قرارداد بازسازی به صورت قیمت فیکس می باشد. ذکر تمامی لوازم ، تجهیزات با ذکر برند و نوع درجه کیفیت بسیار مهم می باشد. نکته بعدی در قرارداد ذکر تاریخ تحویل و اتمام کار می باشد.

مجوز های بازسازی ساختمان مسکونی از شهرداری:

ممکن است که در هنگام بازسازی منزل مسکونی خود نیاز به دریافت مجوز از شهرداری داشته باشید. اما دریافت این مجوز بستگی به نوع تعمیرات شما دارد.

تعمیر برخی از بخش ها نیاز به کسب مجوز بوده و برخلاف آن برخی دیگر به چنین مجوزی نیاز ندارند . اما بهتر است پیش از این که بازسازی منزل خود را آغاز کنید، آن بخش هایی از منزل که برای تعمیرشان نیاز به مجوز هست را بشناسید. بنابراین خط معمار در ادامه لیست مواردی که نیاز و عدم نیاز به کسب مجوز هستند را به طور خلاصه بیان کرده است.

اجرای بازسازی ساختمان مسکونی
بازسازی آشپزخانه و کابینت ها:

بازسازی آشپزخانه محبوب ترین نوع بازسازی عمده در یک خانه است . همچنین بهترین راه برای افزایش ارزش خانه در صورت عرضه در بازار است. بازسازی آشپزخانه می تواند به دلایل زیادی انجام شود که عبارتند از:

افزایش فضای قابل استفاده ، به روزرسانی وسایل و لوازم برقی ، تعویض مصالح پوششی آشپزخانه با توجه به عملکرد فضا و…

بازسازی حمام

بازسازی حمام وسیله ای برای افزایش تجملات در خانه است و به طور فزاینده ای میتواند برای کمک به خانواده در صرفه جویی در مصرف آب و برق با وسایل سبز و سازگار با محیط بازسازی گردد.

بازسازی زیرزمین

زیرزمین یکی از بهترین فضاها برای اضافه کردن بخش قابل استفاده خانه می باشد. زیرزمین ها می توانند به اتاق های خواب تبدیل شوند ، یا بسته به نیاز ، ممکن است از آنها به عنوان اتاق فیلم ، اتاق بازی ، سوئیت داخلی یا آپارتمان کامل استفاده شود.

بازسازی و اضافه کردن فضا

اضافه کردن اتاق نیز بسیار محبوب است. غالباً خانواده هایی که دو یا چند فرزند دارند و اتاق خواب کافی ندارند میتوانند بخش هایی را اضافه کنند ؛ تا هر کودک بتواند اتاق خواب خصوصی خود را داشته باشد.

با این وجود ، اگر می خواهید اکثریت خانه را تنها بگذارید ، می توانید اضافه کنید اما اگر می خواهید یک دفتر کار ، اتاق بازی کودک ، اتاق آفتاب یا چیز دیگری اضافه کنید. این قسمت ها نیازمند ملاحظات اساسی است ، زیرا ساختار داخلی خانه در هنگام ساخت و ساز تغییر می یابد.

بازسازی و تعویض نما:

ممکن است نمای شما آجری ، سیمانی ، سنگی و… باشد و به تعویض و بازسازی نیاز داشته باشید.

گروه خانه ایرانی تولید کننده نماهای مدرن و سبک جی اف آر سی می باشد ؛ که جهت مشاهده و اطلاع از توضیحات به بخش محصولات در سایت خانه ایرانی رفته و یا در اینجا کلیلک کنید. علاوه برمحصول مدرن خانه ایرانی نمای مجدد و بازسازی و تعویض آن می تواند از جنس سنگ ، چوب ، سیمان و… باشد.

بازسازی ساختمان مسکونی

طراحی و بازسازی نما توسط گروه خانه ایرانی (شرکت معماری آژیانه پرکوک)

و در انتها چند نکته مهم در مورد پروژه بازسازی:
 • *مد ها می آیند و می روند ، اما طرح های منزل که باعث می شود افراد احساس خوبی داشته باشند واقعاً تغییر نمی کنند.
 • *برای درک بیشتر فضایی که بعد از بازسازی بوجود می آید ، از مشاوران طراح بخواهید تا مدل سه بعدی طرح را قبل از اجرا به شما ارائه دهند.
 • *برای بازسازی مطمئن شوید تا نکات ایمنی اعمال شده باشند و همچنین علاوه بر علایقتان به شرایط اقلیمی محیط زندگی تان و نیز نکات مشاوران طراح توجه کنید.
 • *برای بازسازی مطمئن شوید تا شرکت مورد نظر در مورد هزینه ها با شما روراست بوده و محصولات و طراحی با کیفیتی را به شما عرضه می نمایند.
 • *قبل از شروع پروژه تصمیم ها و ایده هایتان را با طراحان پروژه ، نهایی کرده و پروژه را به آنان بسپارید و با خیالی آسوده از محیط جدید خود لذت ببرید.