جهت مشاهده نمونه کارها و اطلاعات تخصصی به تلگرام و اینستاگرام مراجعه فرمایید

دانلود فایل pdf نمونه کارهای معماری ایرانی وایتالیایی (آژیانه)

گروه سازه و معماری آژیانه پرکوک (حسن طاهری و شکوفه ظاهری (T&Z) )، با سالها تجربه در طراحی و ساخت مجتمع تجاری و، متناسب با بودجه کارفرمایان محترم

 

 • خدمات : 
  • مشاوره، طراحی و ساخت مجتمع تجاری و اداری از ۰ تا ۱۰۰ پروژه
  • طراحی سازه و بهینه سازی سازه
  • طراحی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • آنالیز قیمت تمام شده ساخت و بهینه سازی اقتصادی پروژه متناسب با بودجه کارفرما

 

 • محصولات تولیدی مجموعه :
  • تأمین دیوارهای سبک، سوپر عایق ایران وال و حیات وال (محصولات تولیدی مجموعه)
  • تأمین قالب های سقف سازه ای وافل ایزی اسلب
  • نمای GFRC

طراحی اداری|طراحی دفتر کار|طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار|طراحی مدرن دفترکار

 

طراحی اداری و فضاهای اداری نشانه های بزرگ قرن بیستم هستند برج های اداری شاخصه های خط آسمان در شهرهای مهمند آنها سمبل آنچه که در این قرن رخ می دهد هستند.در حال حاضر در بسیاری از کشورها مانند ژاپن ۵۰% از جمعیت در ادارات مشغول به کار هستند در حالی که در شروع قرن بیستم این رقم ۵% بوده است و این نشان دهنده رشد نیاز به فضاهای اداری-طراحی دفترکار وطراحی دکوراسیون ذاخلی دفتر کار وطراحی مدرن دفتر می باشد.جالب توجه است که از هزینه های سالانه خدمات یک شرکت، ۳ تا ۵ درصد برای تامین تجهیزات ۴% جهت نگهداری، ۱% جهت مبلمان و ۹۰ تا ۹۱ درصد مربوط به حقوق کارمندان می باشد. بنابراین اگر ساختار اداری ۳ تا ۴% هزینه به توسعه تجهیزات و امکانات جهت بالابردن بهره وری نیروی کار اختصاص دهد تأثیر به سزایی بر روی بازده نیروی کار که ۹۰ ۹۱% هزینه ها را ایجاد می کنند خواهد داشت.برای دست یابی به این موضوع، در طراحی اداری نکاتی مهمی مانند رعایت فرم،فضا و نوع بهرمندی از نورطبیعی،استفاده از رنگ های مناسب ،رعایت سلسله مراتب معماری،بهرگیری از طراحی سبز و… سعی شده نسل جدیدی از ساختمان اداری با کارایی بالا را برای مالکین و کارکنان بهمراه رضایتمندی، بهره وری ،سلامت و انعطاف پذیری بیشتر فضا را به ارمغان آوریم.

طراحی اداری

طراحی ساختمان اداری راه آهن ، توسط گروه خانه ایرانی (شرکت معماری آژیانه پرکوک)

پروژه ساختمان اداری راه آهن یکی از طراحی های مدرن و شاخص گروه خانه ایرانی می باشد که این طراحی با توجه به الگو های معماری سنتی ایرانی انجام شده است.طراحی مدرن بنا با الهام از فرهنگ و سنت اصیل ایرانی تخصص ماست.

ضوابط طراحی مجتمع اداری

یک ساختمان و مجتمع اداری مناسب باید ارزش اقتصادی و صرفه هزینه ای برای طراحیش را در طول عمر خود داشته باشد، در طول طراحی باید روش های متفاوتی برای بهینه سازی هزینه ها و ارزش افزوده پس از اتمام کار نیز در نظر گرفته شود، در نتیجه روش های موثر، پائین آوردن هزینه های نگهداری و سرویس ساختمان در زمان بهره برداری است که در هزینه های طول عمر ساختمان نیز تاثیر می گذارند، ضوابط طراحی اداری، بر مبنای ارزش اقتصادی و صرفه هزینه ای مستقر می شود.

طراحی مجتمع اداری تجاری

طراحی اداری و فضاهای اداری نشانه های بزرگ قرن بیستم هستند برج های اداری شاخصه های خط آسمان در شهرهای مهمند آنها سمبل آنچه که در این قرن رخ می دهد هستند .در حال حاضر در بسیاری از کشورها مانند ژاپن ۵۰% از جمعیت در ادارات مشغول به کار هستند در حالی که در شروع قرن بیستم این رقم ۵% بوده است و این نشان دهنده رشد نیاز به فضاهای اداری می باشد.

جالب توجه است که از هزینه های سالانه خدمات یک شرکت، ۳ تا ۵ درصد برای تامین تجهیزات ۴% جهت نگهداری، ۱% جهت مبلمان و ۹۰ تا ۹۱ درصد مربوط به حقوق کارمندان می باشد. بنابراین اگر ساختار اداری ۳ تا ۴% هزینه به توسعه تجهیزات و امکانات جهت بالابردن بهره وری نیروی کار اختصاص دهد تأثیر به سزایی بر روی بازده نیروی کار که ۹۰ ۹۱% هزینه ها را ایجاد می کنند خواهد داشت.برای دست یابی به این موضوع،  در طراحی اداری نکاتی مهمی  مانند رعایت فرم،فضا ونوع بهرمندی ازنورطبیعی،استفاده از رنگ های مناسب ،رعایت سلسله مراتب معماری،بهرگیری از طراحی سبز و… سعی شده نسل جدیدی از ساختمان اداری با کارایی بالا را برای مالکین و کارکنان بهمراه رضایتمندی، بهره وری ،سلامت و انعطاف پذیری بیشتر فضا را به ارمغان آوریم.

اصول طراحی مجتمع اداری

ساختمان یک اداره بزرگ شامل مکانهای مختلف و متعددی است:

در طراحی اداری، توجه به اصول زیر می تواند بسیار کارساز باشد :
۱) بخش های اداری دفاتر مجزا برای یک تا سه نفر به همراه کارگاههایی برای کار آموزان و دفاتر گروهی برای حداکثر ۲۰ نفر، بعضی ادارات کارگاههای مجزا را با بخش های گروهی یکی می کنند. در اداره ای با پلان باز به جز یک بخش منشی گری مجزا، بقیه مکانها برای کار فردی و گروهی چند منظوره اختصاص می یابد.
۲) قسمت های انبار اسناد برای نگهداری پرونده ها، طرح ها، میکروفیلم و وسایل الکترونیکی، لوازم بایگانی و ثبت، ثبت اسناد باز سازی و خرد کردن.
۳) بخش های خدمات اصلی اداری، دارای تجهیزات نوشتاری، تکثیر، چاپ، فتوکپی و کامپیوترهای شخصی.
۴) قسمت پست خانه، نامه ها و محموله های پستی، کنترل ورود و خروج اجناس.
۵) بخش نمایش گروهی شامل اتاقهای گردهمایی با دیوارهای متحرک و بخش های نمایشگاه، تالار های کنفرانس و گردهمایی.
۶) امکانات اجتماعی شامل رختکن، آشپزخانه، توالت برای هر طبقه یا بخش، بخش استراحت کارکنان، محل خوردن و آشامیدن، امکانات ورزشی، سالن غذا خوری با آشپزخانه.
۷) مکانهای اضافی و ضمیمه، احتمالاً برای تعلیم در زمینه استفاده از وسایل سمعی و بصری.
۸) امکان نیاز به وجود یک قسمت برای ورود اتومبیل ، جای پارک (به صورت زیر زمین) و بخش های تحویل.
۹) فضاهای گروهی شامل راهروها – پلکان – آسانسورها – ورودی های خروجی و اضطراری به صورت داخلی و خارجی.
۱۰) خدمات اصلی شامل وجود مسائل خدمات فنی ، تهویه مطبوع، دستگاه تهویه، سیستم حرارتی ، برق، سیستم آرمانی ، پردازش اطلاعات، مرکز کامپیوتری، مخابرات و نظافت و مراقبت.
سطح زیر بنای لازم در ادارات را تقریباً از ۲ تا ۳ متر مربع به حدود ۱۵ تا ۱۸ مترمربع افزایش می دهند.

● روند کار:
تأثیرات تکنولوژی اطلاعات کامپیوتری کردن سیستم اداری پیشرفت در زمینه ی تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات به تغییر شرایط کاری در اداره ها کمک شایانی کرده است. تأثیر کامپیوتری کردن سیستم اداری بر کارگاهها و نقشه ها، نیازهایی را دفع کرده که ساختمانهای اداری موجود دیگر نمی توانند آنها را برآورده نمایند. طراحی مناسب، موانع روند کار را به حداقل می رساند.در طراحی اداری نیاز به گسترش سیستم اداری پیشرفته و طراحی آن بسیار لازم است.

● شرایط قرارگیری فضاهای اداری:
ساخت ساختمان اداری جدید به موقعیت محلی آن بستگی دارد. ساختمان باید تا حد امکان در محلی ساخته شود که از روشنایی مفید روز بهره برده و از تابش شدید نور و گرمای خورشید دور باشد. در ایالات متحده، ۹۰% از ساختمانهای اداری در جهت شرق و غرب ساخته شده اند زیرا نفوذ نور خورشید در صیح و بعدازظهر ناخوشایند است. استفاده از سایه بان برای ممانعت از نور خورشید از سمت جنوب آسان می باشد. با این وجود اگر جهت اولیه، شمالی – جنوبی باشد نور خورشید به همه ی اتاقها می رسد.موقعیت ایجاد ساختمان های اداری یعنی اقلیم محل، در طراحی اداری، بسیار حائز اهمیت است.

طراحی داخلی مجتمع اداری

طراحی داخلی دفتر کار و فضای اداری، دارای پیچیدگی های خاص خود است. در طراحی اداری هر دفتری بر اساس موقعیت، نوع فعالیت، کاراکتر و ماهیت برند می تواند طرح متفاوتی داشته باشد. طراحی دفتر کار با سبک دکوراسیون کلاسیک مد و سبک های رایج در طراحی تغییر پذیرند و قدرتی نامحدود دارند. میزان نفوذ آن ها به قدری است که می توانند بر بسیاری از مسایل روزانه افراد، نحوه زندگی، لباس پوشیدن و حتی دکوراسیون داخلی منازل و فضای کاری تأثیر مستقیم بگذارند. در سال های اخیر، ما شاهد سبک های مختلفی در طراحی های داخلی بوده ایم، در این میان سبک کلاسیک از دسته سبک های دکوراسیون داخلی است که با گذشت زمان طولانی از شکل گیری آن همچنان در میان افراد محبوبیت دارد.

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی اداری انجام شده توسط گروه خانه ایرانی (شرکت معماری آژیانه پرکوک)

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی ایرانی انجام شده توسط گروه خانه ایرانی(شرکت معماری آژیانه پرکوک)

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی اداری توسط گروه خانه ایرانی ( شرکت معماری آژیانه پرکوک)

طراحی نما مجتمع اداری

طراحی نما در طراحی اداری باید نشانگر یک مجموعه اداری – کاری باشد.مسئله‌ای که در درجه اول برای نمای خارجی ساختمان اهمیت دارد زیبایی و جلوه بصری آن است. هر چقدر ساختمان، دارای نمای متفاوت و زیباتری باشد، بیشتر مورد پسند عموم مردم قرار می‌­گیرد. جدای از این قضیه، استحکام، عایق بودن و سبک بودن مصالحی که در نمای ساختمان استفاده می‌­شود، بسیار حائز اهمیّت است. نمای مدرن نماتِک با استفاده از GFRC یا Glass Fiber Reinforced Concrete یک نمای سبک، به نسبت ارزان و با کیفیت محسوب می‌­شود و نسبت به نماهای مرسوم نمای قوی‌­تر، سبک‌­تر، ایمن‌­تر، سریع‌تر و زیباتر است.

نمای سبک نماتک چیست؟

نماتک GFRC، در طراحی اداری از ترکیب بتن با الیاف شیشه‌ای ساخته شده و به همین علت، دارای قابلیت شکل‌پذیری بالا بوده که با استفاده از آن می‌­توان انواع متنوعی از دکوراسیون‌های هنری را با رنگ‌ها و شکل‌های مختلف را طراحی و اجرا کرد. تقریباً هر چیزی که تصور کنید با نماتک GFRC قابل ساختن است. همچنین ترکیبات خاص استفاده شده در این نوع نما می‌­تواند باعث افزایش مقاومت فشاری، خمشی و کششی آن شود که منجر به داشتن قابلیت انعطاف‌پذیری و ترک خوردگی کمتر آن می‌شود. همچنین نماتک یک گزینه عالی برای ایجاد نماهای نسبتاً مقاوم در برابر آب، آتش و صوت می‌باشد. نماتک GRC نیز در بسیاری از موارد دارای خواص مشابه GFRC بوده و در برخی، دارای مزیت یا عیب متفاوت است

نمای جدید ساختمان

مزایای استفاده از نماتک GFRC و GRC:

 • آزادی در طراحی و اجرا برای انواع شکل و رنگ؛
 • موارد زیر در طراحی اداری قابل توجه است :
 • مقاومت بیشتر در برابر آتش؛
 • مقاومت بیشتر در برابر آب و شرایط آب و هوایی شدید؛
 • عایق حرارتی ( به جهت عدم اتلاف انرژی گرمایی داخل منزل)؛

عایق صوتی؛

 • ترک خوردگی کمتر (حتی تا حدودی قابلیت خم شدن دارد)؛
 • دوام و ماندگاری بیشتر؛
 • صرفه اقتصادی در مجموع؛
 • نصب سریع و ارزان (بخصوص در مدل‌هایی که از قبل در کارخانه ساخته می‌شوند)؛
 • وزن سبک‌تر (حداقل تا ۵۰ درصد دارای وزن کمتری نسبت به نمای سنگی بوده و حتی از بتن پیش ساخته نیز سبک‌تر است)؛
 • ضخامت کمتر ( تا حداقل ۵ سانتیمتر)؛
 • قابلیت ایجاد قطعات بزرگ با ضخامت بسیار کم؛
 • تهیه آسان اشکال سه بعدی؛

در طراحی اداری،

 • نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر؛
 • نیاز به کارگر کمتر جهت حمل و نصب (به علت سبکی و…)؛
 • نیاز به تجهیزات کمتر برای نصب؛
 • قابلیت به اتمام رساندن سریع (حتی در مقایسه با بتن پیش ­ساخته، دارای سرعت بیشتری است و این یعنی انجام پروژه‌های بیشتر و درآمد بیشتر)؛
 • نیاز کمتر به جداول ریخته‌گری و قالب سازی فولاد (There’s less need for large steel؟؟ casting tables)؛
 • عدم نیاز به تقویت کننده جداگانه؛

مشاهده نمونه پروژه های انجام شده