جهت مشاهده نمونه کارها و اطلاعات تخصصی به تلگرام و اینستاگرام مراجعه فرمایید

دانلود فایل pdf نمونه کارهای معماری ایرانی وایتالیایی (آژیانه)

گروه سازه و معماری آژیانه پرکوک (حسن طاهری و شکوفه ظاهری (T&Z) )،با سالها تجربه در طراحی و ساخت ویلای اختصاصی، متناسب با بودجه کارفرمایان محترم

مشاوره طراحی و ساخت ویلا، از ۰ تا ۱۰۰% پروژه

 • خدمات :
  • مشاوره، طراحی معماری و ساخت ویلا از ۰ تا ۱۰۰ پروژه
  • طراحی سازه و بهینه سازی سازه
  • طراحی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی
  • آنالیز قیمت تمام شده ساخت و بهینه سازی اقتصادی پروژه متناسب با بودجه کارفرما

 

 • محصولات تولیدی مجموعه :
  • تأمین دیوارهای سبک، سوپر عایق ایران وال و حیات وال (محصولات تولیدی مجموعه)
  • تأمین قالب های سقف سازه ای وافل ایزی اسلب
  • نمای GFRC

 

طراحی ویلا در۵ مرحله | طراحی وساخت ویلا  ارزان بامصالح نوین | ویلای ارزان

۵ مرحله طراحی و ساخت ویلا و اینکه  رویای داشتن یک ویلای زیبا و در عین­ حالارزان قیمت چگونه به حقیقت می پیوندد؟ ویلابه خانه ­های که از چند طرف باز هستند اطلاق می شود. ویلاها معمولا در اطراف شهرها و مناطق خوش آب و هوای کشور ساخته می­شوند ؛ و اغلب استفاده تفریحی داشته و به عنوان خانه دوم استفاده می شود. خلاقیت در طراحی ویلا موثر است ؛ چون که در طراحی ویلا، پلان ها  برخلاف ساختمان­ های شهری طرح آزادتری دارند. ویلاها اغلب در شمال ایران و در شهر هایی مثل : مازندران وگیلان،گلستان و یا در مناطق کوهستانی و خوش آب هوای کلانشهرها مانند تهران، اصفهان، مشهد، شیراز وکیش ساخته می شوند .مثلا : در طراف تهران عموما طراحی ویلا درلواسان، طراحی ویلا درکردان، طراحی ویلا دردماوند، آبسرد، شهریار مانند شهریار و.. انجام میشود. از نظر سبک طراحی ویلا به شکل ویلای مدرن، ویلای کلاسیک تقسیم بندی می شود. ویلاها درمناطقی مختلفی مانند، ویلای جنگلی، ویلای ساحلی ،ویلای کوهستانی،ویلای کویری، و…ساخته می شوند.

مراحل ساخت ویلا عموما شامل طراحی پلان ویلا، طراحی داخلی ویلا، طراحی نما و طراحی محوطه واستخر می­باشد. یک شرکت معماری می تواند طراحی ویلا را براساس سلایق کارفرما طراحی نماید. گروه خانه ایرانی توانایی مشاوره وطراحی ویلا،طراحی سازه ویلا،طراحی ویلا ازمرحله ۰ تا ۱۰۰ و تحویل آن را دارد. شاید تفاوت اساسی گروه خانه ایرانی با دیگر شرکت های طراحی ویلا ، توانایی طراحی، ساخت واجرا و همچنین تحویل کامل با مبلمان است که  به ساخت ویلای ارزان ومتفاوت منجر خواهد شد.

درواقع کارفرمایان محترم درصورت ارائه ی درخواست ،  ویلای کامل را ، که آماده سکونت می باشد؛ تحویل می گیرند. تمامی مراحل ازابتدا تا انتها با در نظرگرفتن سلایق کارفرمایان محترم و با دانش فنی و تجربه بالای مهندسین ایرانی وایتالیایی گروه خانه ایرانی به پایان می رسد. این تجربه ، دانش و همچنین محصولات مختلف تولید شده توسط این گروه (سقف، دیوار، نما، و…) که بدون واسطه به دست کارفرمایان محترم می رسد نکته ی قابل ملاحظه ای می باشد.  قیمت تمام شده ویلا  بسیار ارزانتر و همچنین فضا نهایی باکیفیتر میباشد؛ استفاده از روشهای ساخت ومدیریت صحیح در طراحی باعث می شود ؛ کمترین هزینه برای ساخت ویلا صرف شود ؛ و نیز زیباترین طراحی  با بالاترین کیفیت ارائه شود. جهت مشاوره رایگان و اطلاع ازتفاوتهای طراحی معماری،طراحی سازه سبک(بابهینه ترین مقدارفولاد وبتن)،استعلام قیمت وآنالیز قیمت ویلا همچنین مبلمان وتجهیزات آشپزخانه وچیدمان کامل ویلا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. طرح وساخت ویلا ارزان با مصالح نوین  راتجربه نمایید.

 

طراحی ویلا کردان( طراحی توسط گروه خانه ایرانی)

 طراحی ویلا در۵ مرحله،طرح وساخت ویلا با مصالح نوین وارزان چگونه است؟

۱-مکان مناسب جهت ساخت ویلا:

اولین گام در طراحی و ساخت ویلا، پیدا کردن زمین مناسب جهت ساخت ویلا می باشد.این زمین می­تواند در باغ ها یا در منطقه­ ای کوهستانی، جنگلی،دشتی، ساحلی و یا حتی کویری باشد.زمین مناسب میتواند با توجه به نیاز و هزینه کارفرما از ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ مترمربع و البته شاید بیشتر ، جهت ساخت ویلا در نظر گرفته شود. مثلا مناطق مناسب کشور برای طراحی ویلا :شمال ایران ؛ مازندران ، گیلان، گلستان و… می باشند و در کلان شهرهایی مانند تهران (لواسان، کردان، دماوند، آبسرد، شهریار و..) مشهد، اصفهان، شیراز، کیش و….مناسب هستند.

مکان مناسب برای ساخت ویلا

۲-اخذ مجوزهای ویلا از شهرداری یا دهیاری:

نکته مهم ، پس از انتخاب و قبل از خرید زمین ویلا این است که ،  مطمئن شویم ، تمام مجوزهای ساخت ویلا اخذ شده و هیچ گونه مشکلی از بابت خدمات ، مانند : آب، برق و تلفن نداریم. می­توان با مراجعه به شهرداری و یا دهیاری منطقه ، و همچنین سازمان­ های مربوطه از این امر مطمئن شویم . همچنین باید از اداره ثبت و یا اداره های مختلف ، سند و ریشه سندی یا … بررسی شود.

طراحی ویلا بابلسر( طراحی توسط گروه خانه ایرانی)

 

۳-طراحی و ضوابط پلان ویلا :

مهم نیست که ویلا کوچک یا بزرگ است و یا ۱۰۰ یا ۵۰۰ مترمریع زیربنا دارد؛  و یا ویلا (یک طبقه،دوبلکس و….) طراحی می­شود. روندکار طراحی پلان ویلا در تمام حالات یکسان می باشد. شما طبق علاقه، سلیقه و سبک زندگی خود و خانواده تان تصمیم گیرنده اید ؛  که به چه نوع پلانی احتیاج دارید و کدام سبک با نیازهای شما تطابق بهتری می یابد. در پلان باز تعداد دیوارها کاهش یافته و شفافیت فضا افزایش می­ یابد، اما ممکن است ترجیح شما خانه­ ای با اتاق­ ها و فضاهای کاملا تفکیک شده باشد. ویلاهای مدرن معمولا دارای پلان­ های باز و آزاد می­ باشند. یک پلان باز با استفاده حداقلی از دیوارها برای محصور کردن فضاها استفاده میکند. در این نوع پلان­ها معمولا اتاق نشیمن، هال و آشپزخانه می­توانند در فضای گسترده ­ای شکل بگیرند. برای این فضاها می­توان مرزهای بسیار ظریفی مانند اختلاف ارتفاع در سقف ­های کاذب و تفاوت در کف سازی ایجاد کرد.

در طراحی پلان ویلا باید به مواردی مثل : استفاده حداکثری از نور محیط ، لحاظ کردن بیشترین نزدیکی و ارتباط کاربران ویلا با محیط اطراف و طراحی چشم ­انداز زیبا و جانمایی درست فضاها با توجه به درخواست و شیوه­ ی زندگی کارفرما ، توجه نماییم. توجه به درجه لوکس بودن و امکانات درخواستی کارفرما و توجه به اقلیم و آب و هوای منطقه و میزان بارش حائز اهمیت است. معمولا اتاق مهمان در کنار آشپزخانه، در همکف قرار می­گیرد و آشپزخانه با یک در به فضای مجاور حیاط و استخر اتصال پیدا می­کند. اتاق نشیمن در محلی نزدیک در ورودی با حفظ محرمیت ، درون آن قرار گیرد. در ویلاهای کوچک­تر نباید اتاق نشیمن به عنوان راه عبور و مرور به بخش خواب و قسمت­ های دیگر ویلا باشد. آشپزخانه باید در نزدیکی ورودی قرار گیرد تا بتواند به تمامی ویلا سرویس دهد. به این دلیل که بتوان به راحتی موادغذایی خریداری شده را به آشپزخانه برد و مواد زائد را از آن خارج کرد. همچنین آشپزخانه می­تواند در ارتباط مستقیم با نشیمن باشد.

بخش اتاق خواب در ویلا باید به دور از فضاهای عمومی و جمعی باشد و برای دسترسی به آن­ها نباید از بخش پذیرایی گذشت . می­توان برای تفکیک بخش خصوصی و عمومی در ویلا از راهرو و یا هال خصوصی استفاده کرد. ورودی ویلا در طراحی ویلا بسیار حائز اهمیت است و باید ضمن تامین دسترسی مناسب به ویلا، فضای داخلی ویلا را از فضای خارجی جدا کند. ورودی ویلا باید در شرایط اقلیمی نامطلوب مانع نفوذ سرما، گرما و گرد و خاک گردد.

طراحی پلان ویلا شرکت سازه و معماری خانه ایرانی

 

۲-طراحی داخلی و دکوراسیون ویلا:

طراحی داخلی متاثر از دو سبک کلی و اصلی مدرن و یا کلاسیک است و عملا بسیاری از دسته بندی ها زیر مجموعه این دو سبک محسوب میشوند.

 

۱-۲:طراحی داخلی به سبک مدرن ویلا:

در طراحی داخلی مدرن سعی می­شود ؛ با بازشوهای قدی بزرگ شیشه­ ای ، و ایجاد یک دید مرکزی ، به عنوان قلب خانه ، بیش­ترین دید به سمت باغ حاصل شود.

در طراحی داخلی مدرن ویلا، تنها به آسایش فیزیولوژیک فرد استفاده کننده فکر می­شود. فرم ­ها و حجم ­ها به شکل عریان، ساختار خود را به نمایش می­گذارند و اهداف عالی و خیالی را دنبال نمی­کنند.

طراحی داخلی مدرن بیشتر بر کیفیت فوق العاده مواد، کیفیت بالای اتصالات آن­ها به هم و ایده جذاب و هنرمندانه تاکید دارد.

نورپردازی مناسب، استفاده از پنجره­ ها با اندازه­ های مختلف، استفاده از روشنایی­ های مصنوعی با رنگ­های روشن از نشانه­ های طراحی داخلی مدرن است و موجب القای حس آرامش و روشن شدن فضا می­شود.

 

طراحی داخلی مدرن ویلا شرکت سازه و معماری خانه ایرانی

طراحی داخلی مدرن ویلا (طراحی توسط گروه خانه ایرانی)

 

۲-۲:طراحی داخلی ودکوراسیون به سبک کلاسیک یا نئو کلاسیک ویلا:

برخلاف ویلاهای مدرن ،در طراحی داخلی ویلاهایی که به شیوه کلاسیک انجام می­شوند، بیشتر از رنگ­های خنثی استفاده می­گردد. که از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت و قدرت را در فرد برانگیخته می­کنند. طراحی داخلی کلاسیک در ویلاها با سنگ­ های زیبا، دیوارهایی با ارتفاع زیاد، ستون ­های بلند، پنجره­ های متقارن، مبلمان باشکوه و تزیینی مثل آینه قدی، کاغذ دیواری، مجسمه­ ها و …. و همچنین استفاده از رنگ­ های مشکی، سفید، قهوه­ای ، شیری، برنزی و طلایی و مخصوصا نورپردازی انجام می­شود. در طراحی داخلی کلاسیک تمامی اشیا در تقارن و نظم و تعادل هستند، از زاویه­ های تیز پرهیز شده و از خطوط منحنی استفاده می­شود. طرح­ های شطرنجی، راه راه و گلدار در طراحی داخل و خارج ویلاهای کلاسیک به کار می­رود ؛ که از مشخصه­ های سبک کلاسیک است.

طراحی داخلی کلاسیک ویلا (طراحی توسط گروه خانه ایرانی)

 

طراحی داخلی نئوکلاسیک ویلا (طراحی توسط گروه خانه ایرانی)

۳:طراحی نمای ساختمان ویلا:

طراحی نمای ویلا معمولابراساس اقلیم و یا بافت منطقه و در نهایت براساس ایده های مشاور یا شرکت طراحی معماری پیشنهاد و توسط کارفرما تایید و نهایی می گردد. انتخاب سبک طراحی نما معمولا بر روند قیمت طراحی نما، قیمت مصالح نما و… تاثیر گذار است ؛ و از طرفی بحث مهندسی فروش را در نقاط مختلف شهری نیز می تواند تحت تاثیر قرار دهد. نورپردازی نما نیز اهمیت زیادی در طراحی نمای ویلا دارد و می­توان با کمک انواع نورهای مخفی و رنگی و …. برای نمای ساختمان دید متفاوت و ایده­ آلی را طراحی کرد. در دسته بندی کلی مانند معماری داخلی به طراحی نمای مدرن وکلاسیک تقسیم می شوند.

۱-۳-طراحی نمای ویلا به سبک مدرن :

در طراحی نمای ویلا سعی می­شود یا ایجاد حجمی یکپارچه و منسجم ضمن گستردگی نما در چند جهت، فضای داخل را یکدست و دلباز نشان دهد و با استفاده از فرورفتگی در پلان علاوه بر اینکه یک نمای دوبعدی را به نمای سه بعدی تبدیل کرد، باعث سایه اندازی در نما شده و از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری می­شود.

استفاده از متریال مدرن شیشه، فولاد و بتن این سه متریال در نما و فضای داخلی، معرف معماری مدرن هستند. استفاده از سطوح شیشه­ای بزرگ به شفافیت و تداخل فضایی می­انجامد.

استفاده از فولاد و بتن اکسپوز و سطوح شیشه­ای، ته مایه­های مینیمالی از صنعت گرایی و مدرنیسم را نمایان می­کند.

ویژگی مهم دیگر ارتباط آزاد و روان فضاهای داخلی و خارجی با یکدیگر است. استفاده از بازشوهای بزرگ شیشه­ای و تراس­های سرتاسری به فضای بیرون از ویژگی این سبک است.

استفاده از خطوط افقی و مستقیم از ویژگی بنای مدرن است و در ویلاهایی به این سبک بام­ها به شکل مسطح هستند که در ترکیب با احجام هندسی کل ویلا هماهنگ­تر به نظر می­رسند.

طراحی نمای مدرن ویلا (طراحی توسط گروه خانه ایرانی)

طراحی نمای مدرن ویلا شرکت سازه و معماری خانه ایرانی

۲-۳-طراحی نمای به سبک کلاسیک:

نمای کلاسیک یا رومی ، نمایی لوکس و اشرافی است و اصول این معماری همانند نظم ، تناسب، تقارن، هماهنگی و کمال که در زمان یونان باستان از اصول این سبک از معماری است. ستون­ هایی با ارتفاع زیاد ، مجسمه­ های تزیینی، سرستون­ ها، طاق­ های بلند، قوس­ های زیبا، تزئینات و … از ویژگی ­های نمای کلاسیک هستند. در طراحی نمای کلاسیک تنوع در متریال کمتر دیده می­شود و معمولا از سنگ­های مرمر، تراورتن، گرانیت و سیمان سفید استفاده می­شود. نورپردازی در نمای کلاسیک و در طراحی نمای ویلا بسیار مهم است. در طراحی ویلای کلاسیک از چوب برای نرده­ها، سقف استفاده می­شود.

طراحی نمای کلاسیک ویلا شرکت سازه و معماری خانه ایرانی

طراحی نمای کلاسیک ویلا شرکت سازه و معماری خانه ایرانی

۴-طراحی محوطه و حیاط ویلا:

یکی از عناصر مهم در طراحی محوطه ویلا، آب است که به شکل­ های مختلف مثل استخر و برکه و آبنما در محوطه ویلا قرار میگیرد. در طراحی محوطه باید به مسائل مهمی از جمله: انتخاب گیاهان و هماهنگی آن­ها با جلوه­ های طبیعی محیط اطراف توجه کرد.

در اننخاب گیاهان باید به شرایط اقلیمی، نوع خاک و میزان نور دریافتی توجه کرد . از پوشش گیاهی می­توان به عنوان مانع استفاده کرد و برای ایجاد فضای مسقف از گیاهان رونده می­توان استفاده نمود.

بهترین مکان برای قرار گیری برکه ، مکانی است که ؛ در ساعات اولیه روز و به هنگام غروب نورگیر باشد و سایه درختان در گرمای ظهر از بالا رفتن درجه حرارت آب و تبخیر آن بکاهد.

یکی از عناصر مهم در طراحی محوطه ویلا، آبنما است. آبنما برحسب امکانات زمین و موقعیت زمین و هماهنگی با باغ، اشکال مختلفی دارد. آبنما در تابستان باعث افزایش رطوبت، تلطیف هوا و کاهش دما میشود و تصاویر آسمان و مناظر را منعکس می­کند و در حالت عدم سکون ، سبب ایجاد رقص نور و رنگ می­شود.

از دیگر عناصر طراحی محوطه در ویلا، استفاده از آلاچیق ­های چوبی و محل­ های نشستن و… است؛که در زمستان گرم و در تابستان خنک است.

تجهیزات روشنایی در حیات بخشیدن و زنده نگه­ داشتن محیط موثرند ؛ و همچنین به منظور امنیت ضرورت دارند. نورپردازی باید در کلیه نقاط کانونی مانند: درب ورود، آلاچیق، استخر، روی مجسمه­ ها و …. وجود داشته باشد.

طراحی محوطه ویلا شرکت سازه و معماری خانه ایرانی

طراحی محوطه ویلا شرکت سازه و معماری خانه ایرانی

طراحی و ساخت تخصصی و حرفه ای باغ- ویلا در سبک های مدرن و کلاسیک با استفاده از خبره ترین مهندسین طراح و آرشیتکت شامل مراحل :

مشاوره : این شرکت با کادری مجرب آماده ارائه خدمات مشاوره ای در امر ساخت و ساز ساختمان و طراحی و ساخت ویلا بوده و با ارائه الگوهای مختلف در طراحی سازه معماری با کمترین زمان اجرا شما را در انتخاب تصمیم صحیح ، یاری می نماید.

طراحی : الگوی معماری منظر بر اساس اقلیم و فرهنگ منطقه و نیاز کارفرما انجام شده و بر همین اساس طراحی سازه با در نظر گرفتن سیستم سازه ای مناسب، سبک، مقاوم و اقتصادی انجام می پذیرد.

ارائه دفترچه و مشخصات فنی ساختمان : این دفترچه شامل تمامی محاسبات انجام شده و شیوه طراحی سازه باغ و ویلا مطابق با مقررات ملی ساختمان بوده ؛که در اختیار کارفرما قرار می گیرد.
اجرای ویلا: با استفاده از تیم اجرایی متخصص و آموزش دیده شرکت خانه ایرانی و با استفاده از تجهیزات اجرایی و در کوتاهترین زمان ممکن و در نظر گرفتن ایمنی در ساخت پروژه از ابتدا تا انتهای پروژه با افتخار همراه شما هستیم.

دیـدن نمونـه کــارهای طراحی ویلا