مهندسی فروش:

 

برای کسب رتبه های برتر دربازارصنعت ساختمان،صرفا تکرار مکررات پاسخگوی پویایی کسب وکار نخواهد بود.اگربه این باور برسیم که فرآیند مدیریت بازارمحدوده ای نمی شناسد.آنگاه ذهن پویا به دنبال درهم شکستن کلیشه ها وجست وجوی ایجاد تفاوت ها خواهد بود.رفتارهای کلیشه ای پروژه ها سبب شده که درموقعی ،باتعددساخت وسازهای موازی،تجاری،مسکونی،اداری،پزشکی و…ازرقابت بازمانده یا درمزیت های رقابتی کمرنگ شوند. دراین حال اگرباظرافت وجدیت به نقش مدیریت مهندسی فروش وبازریابی توجه کنیم.خواهیم یافت مهندسی فروش درصنعت ساختمان نه تنها یک انتخاب بلکه یک ضرورت می باشد.

مهندسی بازاریابی و فروش:

مهندسی بازاریابی و فروش، فعالیتی کاملاً خلاقانه در حیطه بازاریابی است.در یک تعریف ساده، مهندس بازاریابی و فروش کسی است که اطلاعات فنی و تکنیکی کافی در مورد محصولی که قصد فروش آن را دارد داشته و در این مورد آموزش های لازم را دیده باشد.

هنگامی‌که از واژه مهندسی برای توصیف پدیده‌ای استفاده می‌کنیم، به عملی اشاره داریم که مبتنی بر آمار و اعداد و ارقام و محاسبات است. انجام عمل فروش نیز نیازمند آن است که شما به‌عنوان فروشنده، توانائی این را داشته باشید که از قبل آینده را پیش‌بینی کنید؛ مطالعه کنید؛ محاسبه کنید؛ رقبا را شناسائی کنید و بدانید که نیاز مشتریان شما چیست؟ نیاز خاص مشتری را شناسائی کنید و برای تولید کالای سفارشی اقدام کنید.

مواقعی وجود دارد که شرکت شما کالائی را به‌طور معمول تولید می‌کند و به بازار می‌فرستد؛ در مقابل مواردی نیز وجود دارد که کالائی خاص را با هدفی خاص تولید می‌کنید؛ در اینجا با مفهوم مهندسی فروش رو‌به‌روئیم چرا که تولید کالائی خاص به منظوری خاص نیازمند فعالیت‌هائی منسجم، سازمان یافته، برنامه‌ریزی شده و دقیق است که متکی بر محاسبات باشد.
معمولاً مهندسی فروش و مفهوم این واژه در مواردی مطرح است که با تولید خاص و سفارشی روبه‌رو هستیم. به بیان دیگر هر کجا که فرآیند تولید، معمول نیست و باید قبلاً با نیاز مشتری منطبق شود، مفهوم مهندسی فروش معنا می‌یابد چرا که مصرف‌کننده خاصی، صفات و ویژگی‌های خاصی را درخواست کرده است.

مهندسی بازاریابی و فروش در صنعت ساختمان:

صنعت ساختمان را می توان از جذاب ترین، حساس ترین و تأثیرگذارترین صنایع حال حاضر دنیا دانست. پیشرفت های تکنولوژیک این صنعت در بازارهای رقابتی و پیچیده ی موجود، نه تنها متغیرهای چند بعدی در هم تنیده ای را بر آن حاکم کرده است، بلکه شدت بالای تغییرات روز افزون این عوامل اثر گذار، بقای شرکت ها و کسب و کارهای مرتبط با این صنعت را دچار مخاطره کرده است. به همین جهت شناخت دقیق خواسته های مشتریان و برخورداری از بصیرت کامل از عرضه محصولات و خدمات از یک رو و تقاضای در حال رشد بازار از سوی دیگر، حضور یک تیم حرفه ای و متخصص را که بتوانند مجموعه ای از فرآیندهای مرتبط را به صورت یکپارچه و آگاهانه اجرا نمایند امری ضروری به نظر می رسد. فرآیندهای مزبور شامل موارد ذیل است :

الف) بحث های پیچیده ی اقتصاد مهندسی و مدیریت مالی

ب) مسائل مربوط به تبلیغات ، تحقیقات بازار، اطلاع رسانی، ترویج و فروش

ج) تحلیل رقبا، مذاکره، ایجاد مزیت نسبی و افزایش سهم بازار

د)مسائل مربوط به حوزه های فنی مهندسی، معماری و اجرای پروژه ها

در فرآیند مهندسی بازاریابی و فروش در صنعت ساختمان، با در نظر گرفتن کلیه ابعاد صنعت، موضوعات متفاوتی از کلی ترین تا جزئی ترین موارد مورد بررسی قرار گرفته و اثر آنها بر روی نتیجه نهایی تحلیل خواهد شد. به دلیل اینکه فرآیند مهندسی بازاریابی و فروش یک فرآیند بلند مدت و  جامع است که تمامی متغیرهای موثر را در نظر می گیرد، ودرنتیجه انجام پروژه، درجه اطمینان انجام موفقیت آمیز پروژه را افزایش و ریسک را کاهش می دهد.

تبلیغات نوین:

امروزه در دهکده جهانی وعصرارتباطات بهره گیری از مستندات و الگو های موفق درتبلغات امری انکارناپذیراست.گروه سازه ومعماری خانه ایرانی به دلیل ضرورت برندینگ درساختمان همچنین رقابتی شدن فروش باتشکیل تیمی ازبهترین عکاسان وفیلمبردارن حرفه ای به تلفیق صنعت فیلم وعکاس با هنرمعماری پرداخته است.این گروه با ثبت ایده های خلاقانه از جمله شناسنامه فنی کاربردی ، مستند سازی تصویری ،مدیریت پروژه و ساخت ، رزومه تصویری  در جهت ایجاد برند سازی شخصی و سازمانی پیشرو بوده است.

امید است با تهیه بسته های حرفه ای کاربردی و جذاب جهت پوشش اهداف فنی و تبلیغاتی کارفرمایان محترم در جهت موفقیت و ماندگارسازی نقش ارزشمندی را ایفا نماید. اهم فعالیتهای این بخش به صورت زیر می باشد.

ارائه انواع تبلیغات حرفه ای در زمینه صنعت و ساختمان :

 • ساخت کلیپ های حرفه ای درصنعت ساختمان.
 • فیلمبرداری، عکاسی وآهنگسازی اختصاصی پروژه ها.
 • صدابرداری وصداگذاری با استفاده از گویندگان حرفه ای سینما وتلویزیون.
 • ساخت فیلم های حرفه ای تبلیغاتی با استفاده از متخصصان سینما وتلویزیون.
 • ساخت رزومه حرفه ای تصویری ساختمان ها پروژها و شرکت ها.
 • ساخت انمیشن طرح قبل از اجرا .
 • طراحی حرفه ای قبل از اجرا ی ساختمان .
 • مشاوره وطراحی سایت .
 • چاپ کاتالوگ و تبلیغات ساختمانی .
 • مشاوره در زمینه تبلیغات و بازاریابی.
 • مشاوره درزمینه تبلیغات تحت وب .
 • معرفی اشخاص وشرکت ها به دیگر فعالان صنعت ساختمان داخلی و بین اللملی .