طراحی داخلی ساختمان پس از طراحی نما، دومین پدیده ای است که نظر دیگران را به خود جلب می سازد. اگر در تاریخ طراحی داخلی و طراحی معماری یا طراحی هتل سیری کنید، با انواع و اقسام مدل ها و ایده ها رو به رو خواهید شد. برگزیدن یک ایده در میان انبوهی از ایده های طراحی، بستگی به عواملی همچون کاربری ساختمان، چیدمان مدنظر شما و هم چنین سلیقه شما دارد. برخی در این میان از خلاقیت نیز بهره گرفته و طراحی های نوین بسیار زیبا و دل انگیزی را پدید آورده اند. در این نوشتار می کوشیم که ده ایده فوق العاده برای طراحی داخلی ساختمان را ذکر کنیم که در نهایت یک طرح کلی به شما خواهد داد. در گام بعدی، شما می توانید از آن ها الهام گرفته و بسته به خلاقیت و سلیقه خود در آن ها تغییراتی را ایجاد نمایید. در ادامه با ما همراه باشید:

۱- استفاده از سقف با بافت آجری

استفاده از سقف با بافت آجری

هیچ ایرادی ندارد اگر دلتان می خواهد که برای یک اتاق در خانه سقفی آجری به کار برید. تاکید بسیاری از معماران امروزی در کشور، استفاده و الهام گیری از معماری سنتی است. شما در صورت تمایل می توانید همانند تصویر بالا، سقفی با بافت آجری برای یکی از فضاها ایجاد نموده و زیبایی خاصی به فضای محیط بخشید.

۲- بهره گیری از خلاقیت و سلیقه شخصی

2

اگر به رنگ صورتی علاقه دارید، لازم نیست که علاقه خود را پنهان کرده و از آن بترسید. شما می توانید ایده های خود را به صورتی حرفه ای در ساختمان به کار گیرید. هم چنین می توانید از قوه خلاقیت خود نیز با جرئت استفاده کنید. به عنوان مثال عناصر، بافت کف اتاق، تعداد زیاد تابلوی روی دیوار، شکل وسایل و … همه و همه به شکلی خلاقانه ایجاد گشته اند.

۳- استفاده از دیوار به رنگ تیره

3

معمولا در ایران سعی می شود که دیوارها به رنگ سفید و یا روشن ایجاد شوند. با این حال هیچ محدودیتی برای این موضوع نیز وجود ندارد! اگر می خواهید فضای خانه یا محل کار شما متفاوت باشد، می توانید از دیوارها به رنگ تیره استفاده نمایید.

۴- از اتاق ریاست جمهوری ایده بگیرید!

4

یک ایده و مدل فوق العاده در طراحی داخلی، ایده گرفتن از اتاق ریاست جمهوری در فیلم های مختلف است. استفاده از یک کتابخانه و شومینه در یک فضا و چند میز و صندلی چوبی، می تواند فضایی بسیار شیک و دیدنی برای خانه یا محل کار شما به ارمغان بیاورد.

۵- ایده گرفتن از کتابخانه مدرن

5

کتابخانه های مدرن نیز زیبایی خاص خود را دارند. شما می توانید فضایی در خانه یا محل کار خود بدین صورت ایجاد نموده و از این کتابخانه ها ایده بگیرید. این فضا، جذابیتی فوق العاده برای شما ایجاد خواهد نمود.

۶- زیبایی در شلوغی است!

6

یک ایده جالب برای طراحی داخلی خانه شما، بهره گیری از شلوغی و بی نظمی به صورتی تعمدی است. یعنی شما عمدا برخی فضاها را به شکلی شلوغ طراحی می کنید. این ایده اخیرا در اروپا و امریکا بسیار رایج است!

۷- از موزه الهام بگیرید!

7

موزه ها، همیشه جذابیتی فوق العاده برای همگان دارند. شما می توانید از طرح داخلی موزه ها الهام گرفته و صندلی و لوازمی همانند وسایل قرن ۱۸ اروپا، به خانه خود بیاورید. این امر سبب جذابیت فوق العاده ای در خانه شما خواهد شد.

۸- طراحی با رنگ های شاد

8

شما می توانید در طراحی داخلی خانه و محل کار خود، از رنگ های شاد استفاده نمایید. رنگ های شاد نشاط و سرزندگی و شادی را به محیط می بخشند. این ایده از لحاظ روانشناسی تاثیر فوق العاده ای در روحیه افراد و بالاخص کودکان خواهد داشت.

۹- خانه ی سرد

9

اگر در مناطق گرمسیری زندگی می کنید، استفاده از رنگ های سرد برای خانه شما ایده ای فوق العاده خواهد بود. بهره گیری از این رنگ ها می تواند حالت خنک و زیبایی به خانه شما ببخشد.

۱۰- در خانه خود یک دفتر کار ایجاد کنید

10

این ایده واقعا فوق العاده است. تنها چیزی که شما به آن نیاز دارید، یک اتاق ساده با یک پنجره با چشم انداز خوب است. شما می توانید یک دفتر کوچک و شیک همانند تصویر بالا در یکی از اتاق های خانه خود تشکیل داده و همکاران خود را برای یک جلسه کاری به خانه دعوت کنید. این ایده بسیار شیک نیز اخیرا در اروپا به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

یک پاسخ بگذارید