طراحی نما در ویلاها، از جمله مهم ترین طراحی ها بوده که می بایست موارد مختلف و متعددی در آن رعایت گردند. چرا که نمای بیرونی ویلا، در مرحله نخست در معرض دید همگان قرار داشته و توجه دیگران را جلب می نماید. با این حال، خلاقیت همواره می تواند طرح های متفاوت بیافریند. طرح هایی که باعث می شوند یک ویلا در میان مجموعه ای از ویلاها با اشکال گوناگون همچون نگینی زیبا بدرخشد. بایستی توجه داشت که طراحی نمای ویلا از طراحی ساختمان مسکونی به مراتب مهم تر است، چرا که نمای ویلا نسبت به سایر ساختمان ها بیش تر در مغرض توجه می باشد. در این نوشتار با توجه به موفق ترین ایده ها برای طراحی نمای ساختمان های ویلایی، به ذکر ۷ ایده موفق در این زمینه خواهیم پرداخت. با ما در ادامه همراه باشید:

۱- الهام گرفتن از معماری کلاسیک لندن

1

معماری لندن، یک معماری فوق العاده زیبا است و از این رو توجه بسیاری از گردشگران را به سوی خود جلب کرده است. این سبک از طراحی نما، می تواند برای خانه های ویلایی استفاده شده و زیبایی فوق العاده ای را به وجود آورد.

۲- زیبایی در سادگی است!

2

در طراحی نما برای یک خانه ویلایی، یکی از بهترین ایده ها استفاده از طرح کلی یک ویلا است. یک خانه شیروانی با بافت نمای چوبی، می تواند به سادگی زیباترین ظاهر را به خانه شما ببخشد.

۳- رنگ سفید: پاک ترین رنگ ها

3

رنگ سفید، مفهوم زیبایی و پاکی را برای نمای ویلای شما به ارمغان خواهد آورد. با توجه به شادی بخش بودن این رنگ و زیبایی فوق العاده آن در آب و هوای مطلوب، این رنگ در بسیاری از موارد برای طراحی نمای ویلاها استفاده می گردد.

۴- ویلای سنگی

4

اگر قصد دارید که به نمای ویلای خود عناصر نشاط و شادابی را ببخشید، استفاده از بافت سنگی برای شما فوق العاده خواهد بود. بافت سنگی ویلا، زیبایی خاص خود را داشته و سبب می شود که شما با نگاه کردن به آن بیش تر خود را در دل طبیعت حس کرده و از اسکان در ویلا لذت ببرید.

۵- استفاده از رنگ آبی

5

رنگ آبی، رنگی است که همواره برای طراحی ویلا در موارد مختلفی استفاده شده است. این رنگ برای طراحی نما ایده ای فوق العاده بوده و می تواند حالتی به ویلا ببخشد که آن را از سایرین متمایز می کند.

۶- ویلای پاییزی

6

از دیگر ایده های فوق العاده برای طراحی نمای ویلا، استفاده از رنگ های پاییزی است. اکثر طراحان در هنگام طراحی نما برای یک ویلا، شرایط آب و هوای مساعد تابستانی را برای ویلا در ذهن دارند. با این حال طراحی خانه ویلایی در شرایط آب و هوایی پاییزی، جذابیتی فوق العاده دارد.

۷- طراحی مدرن ویلایی

7

در نقطه مقابل طراحی سنتی و کلاسیک، طراحی مدرن قرار گرفته است. شما می توانید با طراحی ویلا به شکلی مدرن با استفاده از نورپردازی های حرفه ای در نما و استفاده درست از فضای سبز در کنار آن، طراحی نمای لوکس و فوق العاده ای را به وجود آورید.

یک پاسخ بگذارید